در تمامی سازمان‌ها اعم از بالادستی و اجرایی همواره یکی از دغدغه‌های سازمان نظارت بر امور بوده و شیوه معمول جهت انجام این مهم که تشکیلات بازرسی می‌باشد، پر هزینه و با مشکلات عدیده‌ای همراه است. صحت و دقت این اطلاعات تا جایی برای سازمان حیاتی است که معمولا با تشکیلات موازی و یا چند سطحی، اقدام به بازرسی‌های مجدد و کنترل بازرسین و اطلاعات خود می‌نمایند. با در نظر گرفتن گسترش و میزان پراکندگی کارکردهای هر سازمان، نیاز روز افزون به نظارت بر نحوه عملکرد و بازرسی و فقدان امکانات و نرم افزار‌های کارآمد در این حوزه بیشتر جلوه‌گر می‌شود. سازمان‌هایی دارای تشکیلات و تاسیسات گسترده در محدوده وسیع جغرافیایی نیاز به استفاده از یک سامانه یکپارچه مرکزی را جهت کلیه فرآیندهای نظارتی و مدیریتی مبتنی بر موقعیت جغرافیایی هر روز بیشتر از گذشته احساس می‌کنند. سامانه نظارت و بازرسی آدریان پاسخی درخور به این نیاز حیاتی را بر مبنای جدیدترین ابزارها و زیرساخت‌های موجود در کشور عرضه می‌نماید.

دموی آنلاین


جهت بهره مندی از شرایط محدود فروش ویژه ثبت نام فرمایید

راه اندازی سامانه

در زمان راه‌اندازی سامانه پایگاه‌داده‌ای مشتمل بر اطلاعات کلیه موارد نیازمند بازرسی تهیه‌شده و اطلاعات موجود به پایگاه افزوده می‌گردد تا در خلال استفاده از سامانه تکمیل و تصحیح گردند. این پایگاه اطلاعاتی برروی سروری در سازمان یا در فضای اینترنت نگهداری شده و از اطلاعات آن جهت ارائه گزارشات و مدیریت فرایند بازرسی استفاده می‌گردد. می‌توان از امکانات سامانه جهت برنامه‌ریزی و مدیریت بازدیدهای دوره‌ای و موردی بهره برد.

بازرسی می‌تواند با تعریف ماموریت‌ها در سرور و انتقال آن به کارتابل بازرسین که در دستگاه همراه قابل مشاهده است، آغاز گردد و یا بازرسین با گشت‌زنی و بر حسب مشاهدات اقدام به بازدید و تهیه گزارش نمایند.

هر فرد به عنوان بازرس یا نماینده تیم بازرسی با دستگاه همراه مجهز به نرم‌افرار نظارت و بازرسی آدریان که در اختیار دارد اقدام به استفاده از سامانه می‌نماید. ثبت گزارش بازرسی و ضمایم آن انجام گرفته و با تایید بازرس به سرور مخابره می‌گردند. دستگاه همراه به طور خودکار با سرور تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز جهت موارد بازرسی ارجاع شده از سرور و نیز مواردی که توسط بازرس ایجاد می‌گردند را ذخیره و تبادل می‌نماید. 

 

نمونه های اجرایی

سامانه بازرسی شهری (شهربان) 

این سامانه جهت بازرسی از ساخت و سازهای سطح شهر استفاده می‌گردد و امکانات ویژه آن عبارتند از:
 • نمایش املاک به صورت حدود ملک (Parcel) با دقت بالا به جای استفاده از نقطه‌گذاری 
 • اخذ امضا از شهود و ضمیمه آن به گزارش
 • تهیه عکس از موارد تخلف به عنوان مدارک پرونده
 • امکان ارسال اطلاعات پرونده و ضمایم به صورت جداگانه در صورت کند بودن ارتباط شبکه اپراتور همراه

سامانه تعمیر و نگهداری تاسیسات پراکنده (شبکه آبفا، برق، گاز و...) 

این سامانه جهت بازرسی دوره‌ای پیشگیرانه و تعمیرات موردی در تاسیسات پراکنده شبکه توزیع سازمان استفاده می‌گردد و امکانات ویژه آن عبارتند از:
 • نمایش انواع تاسیسات و وضعیت آن با علایم و رنگ‌های متمایز روی نقشه
 • اسکن بارکد جهت تشخیص شماره شناسایی و فراخوانی پرونده
 • ثبت نیاز به نیرو، قطعات و ابزار اضافی برای یک تعمیر
 • تماس صوتی و تصویری با پشتیبانی و کسب راهنمایی با مشاهده و تشریح شرایط 

سامانه جمع‌آوری و بروزرسانی اطلاعات تاسیسات (ثبت دکل‌های مخابراتی)

این سامانه جهت ثبت و بروزرسانی اطلاعات مکانی و فنی تاسیسات استفاده می‌گردد و امکانات ویژه آن عبارتند از:
 • امکان ورود اطلاعات بر روی نقشه به صورت محل و جهت نصب آنتن‌ها
 • عدم استفاده از اطلاعات ناقص و دارای اشکال موجود و تشکیل پرونده در نخستین بازدید
 • استفاده از محیط منعطف ورود اطلاعات جهت تسهیل و تسریع درج ده‌ها قلم اطلاعاتی پرونده
 • استفاده از سرویس نقشه گوگل به صورت آنلاین و آفلاین